Творческий конкурс для педагогов «Чудесная Весна»

 

Конкурс для педагогов «Лучший конспект урока (занятия)»

 

Конкурсы на нашем сайте ped-kopilka.ru

Розробка виховного заходу із використанням інтерактивних методик Тема: «Толерантність: що це таке?»

Розробка виховного заходу із використанням інтерактивних методик
Тема: «Толерантність: що це таке?»
Мета:
- розкрити поняття «толерантність», показати певні рівні толерантної поведінки людини;
- розвивати адекватну самооцінку, вміння аналізувати, приймати рішення, вибирати правильну позицію;
- виховувати спостережливість, уважність до інших людей;
- виховувати здатність бачити й розуміти відмінність іншої людини від себе, вчити встановлювати стосунки на доброзичливій основі;
- сприяти формуванню ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки, звичок;
- виховувати чуйність, взаємоповагу, людяність, терпимість і небайдужість.

Форма проведення: психологічний тренінг
Клас - 8
Обладнання: плакат з епіграфом, слайд-презентація, матеріали «Декларації принципів толерантності», словник, роздатковий діагностичний інструментарій ( бланки опитувальника), плакат «Риси толерантної особистості», дерево з листочками, афоризми про толерантність, ватмани, маркери, « Мішечок порад», аудіозаписи музики М. Скорика.
Перебіг заходу
1. Вступне слово вчителя. Психологічно-емоційна установка з музичним супроводом. Гра «Ми веселі і завзяті…»
Учитель.Кожен народ складає прислів’я про порозуміння людей між собою: «Не міряй всіх на свій арщин», «Пильнуй свого носа, а не чужого проса», « У чужий монастир зі своїм уставом не ходять». Крилаті й влучні вони втілюють найвищу мудрість – як бути людиною.

У Біблії є 10 заповідей, які люди повинні знати і їх дотримуватись. У посланні від Матвія є звернення «не судіть ближніх своїх, не судіть, щоб і вас не судили». До виявлення толерантності закликають всі світові релігії та конфесії.

Буддизм: людина висловлювати своє ставлення до рідних і друзів п’ятьма способами; великодушністю, поштивістю, доброзичливістю, ставленням до них, як до себе і вірністю своєму слову. Іслам: ніхто з вас не стане віруючим, доки не полюбить свого брата, як себе самого. Християнство: стався до інших так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе. Моральний досвід людства втілено у фольклорних творах, казках, переказах та в художній літературі. Це такі твори, як «Хатинка Дядька Тома», «Пригоди Чиполіно» та інші твори.
2.Оголошення теми й мети уроку. Мотивація розгляду теми. Обговорення епіграфа.
Прийом «Мікрофон»:
- Що я знаю про це?
-А що це таке?
-Чи хочу знати й для чого?
Обговорення епіграфа: «...найгірша хвороба – хворіти духом».
Григорій СКОВОРОДА
3.Робота над темою:
а) З’ясування поняття про толерантність. Робота зі словником. Складання асоціативного грона.
Вступне слово вчителя про світ і стосунки в ньому. Огляд слайдів із зображенням бійок, судових засідань, картин війни, ображених людей тощо.
Постановка проблемного питання:
- Чому так буває? Чи це добре?
- Як уникнути цього?
- Яким треба бути?
- Що ж таке «толерантність»?
Робота зі словником. З’ясування ключових понять «толерантність», «дружелюбність» тощо.
Складання асоціативного грона.

Толерантність - взаємоповага, терпимість, порозуміння, співчуття, милосердя, справедливість, чуйність, доброзичливість.
взаємоповага доброзичливість
співчуття чуйність
милосердя терпимість порозуміння справедливість

б) Діагностика толерантної особистості.
Анкетування «Мій рівень толерантності». Питання на слайдах.
в) «Мудрість з дерева пізнання». Бесіда. (Обговорення висловів видатних людей про толерантність ).Слайд-презентація висловів.
«За своєю природою люди близькі один до одного; за своїми звичками люди далекі один від одного ». Конфуцій
«Коли люди вступають в тісне спілкування між собою, то їх поведінка нагадує дикобразів, що намагаються зігрітися в холодну зимову ніч. Їм холодно, вони притискаються один до одного, але чим сильніше вони це роблять, тим болючіше вони колять один одного своїми довгими голками. Вимушені через біль уколів розійтися, вони знову зближуються через холод, і так - всі ночі безперервно». Артур Шопенгауер
«- У чому ваша життєва філософія? - Як можна менше думати. - А ще? - Якщо цього мало, постарайтеся бути добрими». Чарльз Буковські
«Властивість чесноти полягає, швидше, в тому, щоб робити добро, а не приймати його, і в тому, щоб здійснювати прекрасні вчинки, більш, ніж у тому, щоб не здійснювати ганебних». Аристотель
«Немає можливості усім робити добро, але в ставленні до всіх можна проявляти доброзичливість». Жан Гюйо
«Закон гідних - творити добро і не сваритися». Лао-Цзи
«Істинно добра людина не бачить власного милосердя». Алі Апшерон
«Горе, нещастя, ненависть - це все тимчасово, зате добро, спогади і любов - навічно». Джордж Буш
«Я проти насильства. Тому що, коли здається, що зло робить добро, це добро ненадовго. А зло залишається навічно». Махатма Ганді
«... Найвища радість життя - відчувати себе потрібним і близьким
людям». Максим (Олексій Максимович Пєшков) Горький
«Життя коротке, але якої ширини вона буде - залежить тільки від людини ». Олександр Абдулов
«...хороша любов є та, яка є iстинною, міцною і вічною».
Григорій СКОВОРОДА
«...як гниле дерево не склеюється з іншим гнилим деревом, так і мiж негідними людьми не виникає дружби.»
Григорій СКОВОРОДА
«...як хто посiє в юності, так пожне в старості».
Григорій СКОВОРОДА
«Життя не те означає, щоб тільки їсти та пити, але й бути веселим та бадьорим».
Григорій СКОВОРОДА
«Ось моє головне бажання: старі повинні жити в спокої, друзі повинні бути правдивими, молодші повинні проявляти турботу старшим ». Конфуцій
«Люди на землі повинні дружити. Не думаю, що можна змусити всіх людей любити один одного, але я бажав би знищити ненависть між людьми».
Айзек Азімов
«Єдиний спосіб мати друга - самому бути ним ». Ральф Емерсон Уолдо

г) Виконання творчого завдання в групах – «Ми - творці». На ватманах скласти своє бачення поняття, подавши і свій настрій, виготовити плакат-пам’ятку «Риси толерантної особистості» для кожного учня.
ґ)Знайомство з матеріалами «Декларації принципів толерантності».
1. Навчися поважати тих, хто відрізняється від тебе.
2. Найбільше надбання суспільства – соціальна справедливість і верховенство закону.
3. Тільки мир, злагода і порозуміння між людьми можуть зробити державу сильною і могутньою.
4. Людство пройшло довгий шлях, доки зрозуміло істину – усі люди від народження рівні.
5. Закон – це принципи і положення, які обов’язково треба виконувати.

д)Гра «Дерево позитиву». Діти пишуть на листочках, заготованих удома, риси, які вони хочуть бачити в людях (серед них і риса «толерантність»), щоб світ був добрим, прекрасним, і прикрашають голе деревце на ватмані, причепивши їх спеціальними голочками. На слайдах картини прекрасної природи й усміхнених людей. Лунає музика М. Скорика.
4.Підсумок заняття. Складання «Мішечка порад» з робіт учнів для розміщення в класному кабінеті. Гра «Закінчи речення».
- Цей урок був для мене корисним у тому…
- Мені сподобалось те….
-Я зрозумів, що…

Рекомендуем посмотреть:

День самоуправления в школе Конспект внеклассного мероприятия для школьников «Как утро начнешь, так и день проведешь» Внеклассное мероприятие для школьников "День Первого Президента Республики Казахстан" Тематическая линейка для школьников. Здравствуй, Наурыз!
